niedziela, 12 lutego 2017

Kulturalna mapa book tag( valentie’s edition)
Słów kilka wstępu: Witajcie po dość długiej nie obecności na blogu, zdaję sobie z tego sprawę. Mimo wszystko liczę, że będziecie tutaj czasami zaglądać! Nie przedłużam i przedstawiam wam walentynkową edycję Kulturalna mapa book tag! Mam nadzieję, że się Wam spodoba!
1.         Znajdujemy się na północnych krańcach świata. Kto przetrwa mroźną, wieczną zimę?
Zimę na pewno przetrwa Rhys i Feyra! Obie postacie są parą z książki autorstwa Sary J. Maas. *UWAGA SPOILER* Od drugiego tomu tej autorki, a mianowicie Dworu mgieł i furii są parą. Łączy ich silna więź, której nie zdoła przerwać nawet sam król Hybernii, dlatego ich wzajemna miłość jest tak duża i silna, że zdoła roztopić panujący chłód nawet na mroźnych pustkowiach!
     A teraz pora na podróż nad szumiące wodospady. Jak sądzisz? Kto mieszka w jaskini pod wodospadem?
Jaskinia pod wodospadem wydaje mi się, że jest idealną kryjówką dla Marlee i gwardzisty Woodworka z serii „Rywalki” Kiery Cass. Ich miłość wystawiona na próbę chłosty i bólu wycierpiała bardzo dużo, dlatego moim zdaniem atmosfera uroczej łąki usianej kwiatami i wodospadu wydaje mi się idealną kryjówką, w której kochankowie mogą odpocząć i zregenerować się, a także uciec przed marnym życiem jakie wiedzie Ósma klasa w Illei.
     Powoli zbliżamy się do końca podróży. Trafiamy na spotkanie istot fantastycznych. Kto pierwszy rzuca Ci się w oczy przy ognisku?
Z ogniskiem oczywiście kojarzą mi się Zwiadowcy Johna Flanagana. Mam wrażenie, że ta seria pojawia się w każdym tagu hahahah. Moją ulubioną parą w Zwiadowcach był oczywiście Will i Alyss( p.s. cały czas mam nadzieję, że ona żyje ….). Myślę, że przy ognisku zobaczę właśnie ich biorąc pod uwagę ich podróżniczy tryb życia.
     Ostatni przystanek. Jesteśmy na ziemi, w której teren jest nieodpowiedni, by zostały tu na dłużej jakieś cywilizacje. Kto może tu mieszkać? Kto sobie poradzi w zbudowaniu tymczasowego domu?
Szczerze powiedziawszy tutaj najtrudniej było mi znaleźć parę, która by do tego pasowała. Myślę jednak, że Tris i Cztery. Jak nie lubię tej serii, tak nie lubię jednak zdeycdowanie ta para mi tutaj pasuje.


No i to by było na tyle! Tag jest naprawdę krótki i luźny, w sam raz na come back na bloga :P. Życzę wszystkim miłych walentynek niezależnie od tego czy spędzacie je z kimś czy sami ( jest jeszcze przecież dzień singla prawda?). Do zobaczenia w następnym poście!
UDOSTĘPNIJ TEN POST

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.