poniedziałek, 29 sierpnia 2016

Hejka naklejka!
Przepraszam za ten okropny zastój ale dopiero wczoraj wróciłam z obozu w Poczdamie, gdzie nie miałam dostępu do internetu. Teraz wszystko się już zmieni i posty będą pojawiały się już co 2 dni!
Dzisiaj przyszedł czas na tag, który dedykuje Kamilii/ Pierożkowi!! <3  Zapraszam!

Unpopular opinions book tag
1.  Popularne serie książkowe, które nie przypadły Ci do gustu.
To pytanie jak dla mnie jest dziecinnie proste.  W 100% jest to „Czas Żniw”. Naprawdę nie mam zielonego pojęcia nad czym wszyscy tak wzdychają. Dla mnie ta książka była nudna i przewidywalna. Strasznie wolno mi się ją czytało i odrzuciło mnie na 1 tomie przez co na 7read up, gdy miałam 2 tom to ręce mi opadły i stwierdziłam, że nie będę się zmuszać do czegoś na co kompletnie nie mam ochoty.
2.  Popularne serie książkowe, które lubisz, ale inni – nie.
Kurczę tu już jest trudniej. Muszę się chyba cofnąć do dzieciństwa ( 7lat), bo obecnie żadna nie przychodzi mi do głowy.  Są to „Siostry wampirki” Franciszki Gehm.  Nie jest to popularna seria, nawet wśród grona młodszych dzieci. Rozpoczęłam od niej jednak swoją przygodę z czytaniem ( po przeczytaniu Zwiadowców czytam regularnie i jestem książkocholiczką) i teraz chciałam do czytania zachęcić swoją młodszą siostrę i podsunęłam jej te książki.  Bardzo się cieszę bo ona też je pokochała.
3.  Miłosny trójkąt, w którym nie podobało się Tobie kto z kim wylądował.
UWAGA!
SPOILER DO PIERWSZYCH DWÓCH DOMÓW SERII „SZKLANY TRON”
Jak wiecie lub też nie uczucia Cealeny  ( tak, tak od 3 tomu Aelin :’) ) w pierwszym tomie skradł czarujący Dorian. Całym sercem byłam #teamDorian. Ale potem ta głupia kaczka postanowiła przespać się z Chaolem i byłam wściekła jak nie wiem. Koniec końców i tak jestem #teamRowan i nasza droga bohaterka tez darzy go miłością. Także mają moje błogosławieństwo!
4.  Popularny bohater, którego nie lubisz.
Ron Weasley ( nie pamiętam jak pisze się jego nazwisko przepraszam!!!). Od początku całej serii uznawałam go za człowieka dość prymitywnego, o małym zakresie funkcjonowania szarych komórek. Z tomu na tom utwierdzałam się w tym coraz bardziej. Także jak dla mnie seria bez Rona byłaby jeszcze lepsza. Ale i tak ją kocham całym serduszkiem!! * Wcale nie chodzi o to, że Ron był rudy :’) niektórzy rudzi są spoko hahahha*
5.  Popularny gatunek, po który rzadko sięgasz.
Wyciskacze łez. Oczywiście są wyjątki jak na przykład „Zostań jeśli kochasz”, czy „ Zanim się pojawiłeś”. Aczkolwiek nie przepadam za takimi książkami i sięgam bardziej w kierunku fantastyka z romansem, fantastyka etc.
6.  Popularny autor, za którym nie przepadasz.
Veronica Roth. Pierwszy tom „Niezgodnej” był jeszcze do zniesienia, ale następne były tak fabułowo proste i przewidywalne, że aż mnie to bolało. W połowie drugiego tomu rzuciłam to, bo nie chciałam robić sobie krzywdy. Z góry przepraszam jeśli kogoś uraziłam!!
7.  Popularne wątki literackie, które według Ciebie są nudne.
Jak na razie takiego chyba nie ma. Uffff (???).
8.  Popularne serie, których nie chcesz czytać.
Może nie tyle co czytać a kontynuować. Tu na 100% znowu górują „Niezgodna” i „Czas żniw”.
9.  Adaptacja filmowa lepsza od książki.
Chyba „Niezgodna”, ale też tylko pierwsza część. Jakoś łatwiej było znieść mi ją niż książkę.


Dziękuję, że doczytaliście do końca i przepraszam jeśli ktoś poczuł się urażony moją krytyką!
ZACZYTANEGO DNIA!!


UDOSTĘPNIJ TEN POST

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.